Познат експерт за ДНК тврди дека го открил идентитетот на Џек Мевосек (Видео)


Вистинскиот идентитет на легендарниот Џек Мевосек е речиси сигурно откриен, пишува “Мирор”. Според светски експерт за ДНК вештачења тоа е полскиот имигрант Арон Космински, кој бил еден од шестмината осомничени во историската мистерија.

dzek

Вистинската идентитет на Џек Мевосек, кој извршил најмалку пет убиства во источен Лондон во 1888 година ги  мачи криминалистите и истражувачите  и оттогаш има  многу теории, од кои некои се од оние  на границата со светски заговор. Сега сепак беше анализиран  шал со кој стопроцентна била задавена една од жртвите.

mevosek

Тој содржел како ДНК на проститутката, така и на самиот убиец. Шалот беше испитуван од д-р Јари Лухелајнен, врвен  меѓународно експерт за ДНК  Споредувајќи примероци со оние на осомничените, докторот категорично потврди дека Космински е убиецот. Неговото име се споменува уште од времето на убиствата, но досега не беше можно да се направи бодување чист примерок  на ДНК.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1