Што значи бојата што сте ја избрале за вашата свадба?


Секоја боја која ќе ја одберете за вашата венчавка има посебно значење. Погледнете што значат боите кои најчесто се употребуваат на свадби.

Розева:

Дури 15 % од невестите ја одбираат розевата боја за нивната свадба. Розевата боја е универзална боја на љубовта, но и на нежната природа на жените. Таа претставува грижа, прифаќање и нежност. Розевата боја има повеќе варијанти: од силна и впечатлива розева за летните денови, до нежна бледа розева која, во комбинација со сребрено, е одлична за зимски свадби. Розевата боја е одлична во комбинација со друг бои како зелена, сина, кафена, беж или бела.

Виолетова:

Виолетовата боја е впечатлива и најчесто ја одбираат невести кои се самоуверени и знаат што сакаат. Виолетовата боја всушност значи одлучност, а симболизира магија и мистерија, и е боја на кралските свадби. Виолетовата боја најдобро се вклопува со златна или сребрена, но не и со другите бои.

Сина:

Сината боја најчесто ја одбираат младоженците, а таа симболизира инспирација, искреност и духовност. Сината е омилена боја на невестите кои се смирени и сталожени, а ја избираат и оние невести кои имаат венчавни на плажи. Најдоброто кај оваа боја е што таа има многу нијанси, од нежно бледо сина, до темно сина како морето, па на вашата свадба може да и дадете и гламурозен но и егзотичен акцент.

Класична „слонова коска“:

Оваа боја е симбол на чистина, минимализам и класа. Невестите кои ја одбираат слоновата коска најчесто се перфекционисти по природа и сакаат нивната свадба да изгледа совршено до последен детал. Доколку ја одберете слоновата коска, вашата венчавка ќе биде романтична и прекрасна. Изберете многу цвеќе, вазни и свеќи и организирајте ја венчавката на отворено.

Црвена:

Црвената боја е симбол на страста, авантуристичкиот дух и смелоста. Невестите кои одбираат црвена боја се екстровертни личности, понекогаш драматични и со лидерски способности. Изберете црвена боја, латино музика и пригушено светло за вашата свадба и погответе се за страсна ноќ.

Боза.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1