Шекил О’Нил се пријавил да стане полицаец


Еден од највисоките НБА кошаркари и легенди на лигата, се пријавил да стане полицаец во Мајами, но прво мора да ги помине тестовите за физичка подготвеност.

Ако ги помине тестовите и ако биде прифатена неговата апликација, Шек ќе може да добива задачи како полицаец на улиците на Дорал, место во близина Мајами.
shekil
Покрај физичките тестови, ќе мора да помине и психолошки за да стане дел од Miami Beach Police Department, а според портпаролката на полицискиот оддел тие нема да му прогледуваат низ прсти.
Четри-кратниот НБА шампион во 2011 година ја напушти кошарката, а сега на 42 години, планира да и се приклучи на полицијата.
Според медиумите тој во 2005 година бил дел од полициските резерви во Мајами, па ова нема да биде ново искуство за него.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1