За малку голем инцидент по мечот Србија-Грција (ВИДЕО)


Еден од најискусните кошаркари во грчката репрезентација Јанис Бурусис за малку ќе предизвикаше голем инцидент по мечот против Србија во осминафиналето од Светското првенство во Шпанија.

tepacka natprevarИзнервиран од еден груб прекршок на Немања Бјелица за време на натпреварот, кошаркарот на Реал Мадрид прво нервозно реагираше, а откако Грција загуби, го бркаше и низ прес-зоната. Се вмешаа другите кошаркари, како и членовите на стручните штабови кои за среќа успејаа да го спречат, и не дојде до поголем инцидент.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1