Познат идентитетот на девојката со ампутирана нога – Срцето престанало да и чука


Младата Ерза Османи е девојката која е најмлада жртва од кобната несреќа која се случи кај Ласкарци минатиот месец.

durmo turs

Д-р Алберт Леши, од Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување при Ургентниот центар за Независен изјавил дека нејзиното срце престанало да чука и покрај сите напори на докторите.

Таа се соочи и со тешки повреди на коските, на мускулите, на карлицата и на стомакот, а и беше ампутирана и ногата.

Таа е најмлада жртва заедно со уште едно 19-годишно момче.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1