Познат македонски пејач бил кодош?


Кој познат пејач би кодош? Одговорот на ова прашање треба да го даде Комисијата за лустрација откако до нив пристигнала одредена документација која дава индиции дека познат македонски пејач соработувал со тајните служби, објавува весникот Ден.

lustracija kodosПредметот за пејачот се уште се офоромува во Комисијата за лустрација и дека засега не е со сигурност утврдено дали бил соработник на тајните служби или пак лице кое агентите го следеле.

Весникот пишува дека зад себе, пејачот има многу хитови и учества на најпознатите македонски музички фестивали. Доколку биде прогласен за кодош, само ќе се приклучи на голема група уметници, пред се режисери, актери и писатели кои соработувале со тајните служби.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1