Познатиот американски пејач се уби додека снимаше спот


Пејачот Џастин Картер почина за време на снимањето на спотот во Тексас.

Американскиот кантри пејач случајно испукал куршум додека пиштолот со кој снимал спот му бил во рака.

Џастин случајно си пукал во окото со пиштолот кој бил наменет за снимањето, пренесуваат странските медиуми.

– „Џастин имаше потенцијал, многу луѓе во него видоа наследник на Герт Брукс“ изјави Марк Атертон, менаџерот на пејачот.

Почина на 35. години.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1