Познатиот глумец Драган Николиќ се бори за живот


Глумецот Драган Николиќ (71) великан на српската актерска сцена, се бори за живот. Николиќ кој неодамна беше и опериран, итно е примен во болница и лекарите се борат за неговиот живот.

Тој е на апарати и не може сам да дише. Актерот веќе некое време боледува од тешка болест.

dragan nikolic milena dravic

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1