Предупредување пред бура: Обилни врнежи од дожд и снег


Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер.

Ѕид на сообраќајниот срам

Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите да бидат поројни и со појава на грмежи. Ќе продолжи да дува јужен ветер кој на повеќе места ќе биде засилен, особено вдолж Повардарието и источните делови.

Дневните температури ќе бидат во интервал од 11 до 18 степени. Во Скопје променливо облачно, со температура до 16 степени.

Пообилни врнежи од дожд се очекуваат во среда и четврток кога ќе дојде и до опаѓање на температурата, а на планините врнежите ќе поминуваат во снег.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1