Прегазено дете на патот кон Злокуќани


Патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистерски таблички вчера околу 18:30 часот удрило во пешак на улицата „Скупи“, на патот кон Злокуќани.policija soobrakjajka

 

Од МВР ги потврдуваат информациите и посочуваат дека според првичните информации станува збор за дете.

Како што дознава Курир прегазеното дете веднаш е пренесено во Ургентниот центар. Се уште нема информации за неговата здравствена состојба.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1