Прекин во водоснабдувањето во општина Карпош


Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известувањето добиено од ЈП Водовод и Канализација – Скопје,   ги известува граѓаните дека денес без водоснабдување ќе остане дел од општина Карпош.

 

Поради дефект на водоводна цевка со пречник од Ф – 80 мм на л. Славе Георгиевски – Шнајдер без водоснабдување од 09:00 часот на 31.05.2015 година (недела) до завршување на работите ќе останат корисниците од истата улица и ул. Ленинградска во општина Карпош.90718_voda-iz-cesme_f

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1