Премиерот Груевски со ќеркичките на првиот снег во Скопје (ФОТО)


Првиот снег кој падна зимава за прошетка го искористи и премиерот Никола Груевски со сопругата Боркица и ќеркичките.

Неделното попладне семејството Груевски како и многу други граѓани го помина во прошетка на градскиот плоштад, каде најмногу на снегот му се радуваа малите Софија и Анастасија.

Радоста за првиот снег ќеркичките на премиерот Груевски ја споделија со останатите деца и заедно на плоштадот „Македонија“ правеа снежни топки и уживаа во долгоочекуваната снежна покривка.

Сител.мк

gruevski-semejstvo-640x480-30879 gruevski-semejstvo-3 gruevski-semejstvo-2 gruevski-semejstvo-1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1