Претепал 12 год дете зошто му фрлило топка снег (Видео)


12 годишно дете, е буквално претепано од возрасен маж кога го погодикла топка снег додека децата играле на снегот во дворот на училиштето.

Децата си играле и се мавале со топки, една од нив случајно погодила минувач.

,, му реков извинете не бев јас, а тој ме фрли на земја и почна да ме шутира,, раскажал 12 год ученик од Нови Сад за медиумите.

Она што ги запрепасти новинарите е што разбеснетиот возрасен маж влегол во дворот и удирал кого ќе дофати, за несреќа го дофтил 12 год момче кое се здобило со сериозни повреди. Бил удиран со клоци по целото тело.

Насилникот избегал, а детето е пренесено во болница. Повикана била и полиција. момчето заработило модринки, хематоми по грбот и е преплашено. Санирани му се повредите и пуштено е на домашно лекување. Целиот случај за медиумите револтирано го раскажал и неговиот татко.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1