Претепани мајка и ќерка од Скопје – лекарите кај едногодишното девојче констатирале тешки повреди


Претепани мајка и ќерка. Како што информитаат од МВР, вчера во 12.45 часот. телефонски во Единицата за информации и команда -Скопје од Ургентен центар Скопје е пријавено дека кај нив за преглед се пријавиле К. М. (20) од Скопје, која имала видливи повреди по телото, и нејзината едногодишна ќерка, кај која се констатирани тешки телесни повреди.

Се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1