Претседателот Иванов догодина ќе биде Бадникарски кум


ivanovВо Маџир Маало на бадникарскиот оган, претседателот Ѓорѓе Иванов беше одбран да биде кум за Бадник, наредната година

Денеска, започнува празнувањето на еден од најголемите христијански празници Божиќ, со палењето оган со кој се испраќаат коледарите.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1