Видео: Излези момче ечеше во Чикаго – Антиќ со македонската фаланга


148820310151775341316741265068552n

Екипата на нашиот Перо Антиќ, Атланта, завчера гостуваше кај биковите во Чикаго.

Таму, според сликите кои се објавени на Фејсбук профилот на MACE Center (Македонско-Американскиот културен и едукативен центар), стартниот центар на гостите како да играл во Скопје пред македонската фаланга.

Видео: MkdNews.com

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1