Претседателот Иванов ја донираше платата за настраданите во поплавите


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов ја донираше својата месечна плата во Фондот за помош на настраданите од неодамнешните поплави во Скопје.

Истовремено упати повик до сите државни и јавни функционери да го сторат истото.gjorgje ivanov

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1