Претседателот на Словачка се поли со студена вода (Видео)


Претседателот на Словачка, Андреј Киска се вклучи во акцијата Ајс букет и се поли со вода

pretsetadel

 

– Да се полеам со студена вода, тоа е најмалку што можам да направам за луѓето што се болни од оваа болест. По враќање од одмор ќе се обидам да најдам здруженија кои им помагаат на пациентите во Словачка и со задоволство ќе помогнам и финансиски, напишал Киска на својот фејсбук профил.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1