Прифатено барањето за разрешување на Зврлевски


Советот на јавни обвинители го прифати барањето од кабинетот на Заев за разрешување на државниот јавен обвинител, Марко Зврлевски.

Зврлевски не присуствувал на оваа седница бидејќи е член на Советот, но може писмено да одговори и да присуствува на собраниската седница во врска со неговото разрешување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1