Прилепчанец полово злоупотребувал и заплашувал малолетничка


Во полициската станица Прилеп, В.С. вчера пријавила дека нејзината малолетна ќерка во неколку наврати била полово злоупотребувана и заплашувана од Б.Т. од село Заполжани, прилепско.pedofil_1

Имено, Б.Т неколку пати и се јавувал на малолетничката, ја викал дома, барајќи и пари, а откако истата ќе му однесе пари, пријавениот ја допирал по телото и ѝ се заканувал.

Лицето е приведено во ПС-Прилеп и е задржано за понатамошна постапка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1