Прилепчанецот Јане Ченто дел од приведените за настаните во Собранието


Меѓу приведените за настаните од Собранието на 27 април, приведен е и правнукот на првиот претседател на Президиумот на АСНОМ, Методија Андонов – Ченто.

Јане Ченто, инаку претседател на македонското патриотско здружение “Пере Тошев” бил приведен вчера утрото, а информацијата ја потврдија и од здружението на нивната Фејсбук фан страна.

Засега не е познато со какви мерки ќе се соочи во Кривичниот суд во Скопје.

Setaliste

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1