Пристигна сандакот со посмртните останки на Дениса – во Скопје почна обдукција


Започна повторната обдукција на телото на девојката пронајдена во водите на Егејското море за која грчките власти тврат дека е прилепчанката Дениса Маркоска.denisa brod1

 

Реобдукцијата која треба да потврди дали телото припаѓа на Дениса започна синоќа откако во Скопје пристигна сандакот со посмртните останки, пишува Курир.

Повторната одбукција ја побара семесјтвото на младата прилечанка која исчезна на 12 септември. Таа работела на бродот „Серенисима“. Две недели по неа трагаа грчките власти, но и Интерпол. Потоа беше пронајдено безживотно тело за кое ДНК анализата со 99,9% сигурност потврди дека всушност е младата Македонка.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1