Притвор за директорот на битолска пошта


zatvor

Триесет дневен притвор му е одреден на директорот на Македонска пошта АД Скопје – Подружница – Битола поради сомневање дека ја злоупотребил службената положба и овластувањата.

Имено, 43-годишниот директор Е.А. во период од јули – август 2012 година ја искористил својата положба на начин  што им наредил на вработени во Пошта Битола да извршат утовар на основни средства во менза – кујна и бифе, во товарно возило кое претходно го обезбедил пријавениот.

Натоварените предмети тој ги однел ги однел во непознат правец, со што нанел штета на Македонска пошта АД –Скопје во вкупен износ од 486.741 денари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1