Приведен Саша Богдановиќ, директор на паркинзи Центар


Директорот на Паркинзи на Општина Центар и член на СДСМ, Саша Богдановиќ, во изјава за медиумите ја обвини полиција дека го тепала без никаква причина, јавуваат недиумите.sasa bogdanovic
Вели дека полицијата не знаела зошто го привела. Додека го следел натпреварот МЗТ- Работнички, полицијата побарала да се тргне и откако прашал зошто го бараат тоа од него, почнале да го удираат без причина.
Богдановиќ претходно бил приведен во полициската станица Беко, каде што давал изјава. Приведувањето се случило по натпреварот MЗТ- Работнички.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1