Трагедијата на Први Мај: Славеле празник па исчезнале во реката – Ги пронашле мртви!


Чамец во кој биле четворица момчиња, се превртел  во близина на Жупања, Хрватска, околу 11:30 часот утрово од засега непознати причини.camec

Полициските нуркачи ја пребарале реката и пронашле две безживотни тела на исчезнатите момчиња, додека другите две момчиња се пронајдени и пренесени во Општата болница.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1