Приведен снимателот на Сител, полицијата сакала да му го одземе материјалот од сообраќајката на Царовска


Снимателот на Сител е задржан од полицијата додека ја снимал сообраќајката на функционерлата на СДСМ Мила Царовска.carovska-3-640x360

Полицијата сакала да му го одземе снимениот материјал со објаснување дека не смее да снима. Откако снимателот одбил да го предаде материјалот полицијата му забранила да го напушти местото.

Како што веќе објавивме вечерва Царовска учествувала во сообраќајна несреќа пред Ред кафе во Аеродром. На местото веднаш пристигнале голем број функционери на СДСМ.carovska-1-640x1138

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1