Фотографот на Обама за прв пат ги објави неговите 55 забранети фотографии


Еден од најзначајните ликови во претседателскиот мандат на Барак Обама е токму тој-фотографот Пит Соунза.

Тој во Белата куќа ги следел двата мандати на претседателот Барак Обама и во тој период од осум години има направено над два милиони фотографии.obama6-640x420

Тој секако со дозвола од самиот претседател и овластување на Белата куќа, сега веќе откако доаѓа крајот на претседателскиот мандат вели дека имал доста незаборавно искуство со Обама и во пресрет на тоа ги одбрал 55 необјавени и најдобри според него фотографии направени во изминатиов период.

Фотографиите иако се можеби едни од најдобрите сепак биле забранети да се објавуваат додека траел мандатот на претседателот бидејќи биле фотографирани надвор од контекстот на настаните.obama13-640x426 obama12-640x454 obama11-640x426 obama10-640x426 obama9-640x458 obama8-640x438 obama7-640x427 obama5-640x420 obama4-640x418 obama3-640x422 obama2-640x427 obama1-640x428 obama-640x418 obama26-640x427 obamaa-640x427 obama27-640x426 obama25-640x466 obama24-640x426 obama23-640x426 obama16-640x426 obama17-640x960 obama18-640x426 obama19-640x426 obama20-640x426 obama15 obama14-640x419

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1