Приведен сопственикот на бензинските „Макоил“


Мите Јовановски, сопственик на бензинските пумпи „Макоил“ е приведен утринава од полицијата затоа што се спротивставил на отстранувањето на реклама поставена пред неговата бензинска станица во скопската населба Лисиче, дознава Плусинфо.

Со Јовановски, приведена е и неговата ќерка и уште една вработена во компанијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1