Прочитајте ја бизарната порака со која Ким Јонг-ун наредил детонација на бомбата


Северна Кореја утрово објави како спровела успешно тестирање на ходрогенска бомба, која како што тврдат, е појака од нуклеарната. Со тој потег оваа земја го потресе светот.462881_kim-jong-un-01foto-reuters_f

На снимката која ја емитуваше државната телвизија видлив е документот кој го потпишал Ким Јонг-ун.

„Да ја започнеме 2016-историска, славна и победничка година, кога ќе се одржи седмата коннференција на Работничката партија на Кореjа, со возбудлив звук на првата експлозија на хидрогенската бомба, така да целиот свет да ја погледне нашата социјалистичка, со нуклеарно оружје вооружена Република и големата Работничка партија на Кореjа!

Јужнокорејската новинарка Хавон Јунг на Твитер ја објави и фотографијата на тој бизарен документ, односно порака од севернокорејскиот диктатор.CYBEGJtUMAAJUzN

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1