Проектил од огнено оружје падна пред двајца скопјани


Скопјанец вчера пријавил дека додека стоел на тротоар пред него паднало зрно проектил од испукано оружје.

Скопјанецот П.Г. роден 1948 година, во полициската станица во Ѓорче Петров пријавил дека околу 16 и 20 часот додека стоел на тротоарот од улицата „4 Јули“, заедо со З.И., пред нив наднало зрно проектил од испукано огнено оружје.

Од страна на ЕУМНА во 18.00 часот, зрното е подигнато за вршење на крим-техничка обработка.kursum

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1