Прогласена ВОНРЕДНА сoстојба: Франција ги затвори границите, ПРОГЛАСЕНА ЦРВЕНА ТРЕВОГА (ВИДЕО)


Франција прогласи вонредна состојба и ги затвори границите по терористичките напади вечерва во Париз, кои оставија над 60 мртви и се уште се во тек. Нападите почнаа неколку минути по 21 часот и беа нападнати ресторани, шопинг центар и концертна сала.oland pukanje

Францускиот претседател пред малку прогласи воена состојба во Франција и затворање на сите граници. Тој изјави дека знае од каде доаѓаат нападите но прецизираше за кого станува збор. Според аналитичарите кои реагираат на француските медиуми, автор на нападите е Исламската држава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1