Прогласени 200 мртви пациенти по грешка


Австралиска болница прогласи 200 пациенти за починати, но подоцна објасни дека станува за човечка грешка.

lekar hirurg3

На 30 јули од болница во Мелбурн лекарите на 200 пациени било испратено известување дека тие починале наместо дека се отпуштени од болница.

Портпаролката на болница им се извини на сите засегнати, наведувајќи оти се работи за човечка грешка, која била поправена само по неколку часа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1