Пронајден исчезнатиот авион, удрил во планина


Жители на провинцијата Папуа на крајот од истокот на Индонезија известиле дека авионот се срушил на тоа подрачје.

Оваго изјавил официјално лице од компанијата „Тригана ер“ откако нивен авион со 54 патници и членови на екипажот исчезна од радарите.avion-nesreca

Оперативниот директор Бени Сумарјанто изјави дека компанијата добила известување за пад на авионот од едно село во близина. Информацијата е потврдена од генералниот директор за авиосообраќај при индонезиското министерство. Тој изјавил дека според исказите на очевидци, авионот удрил во планина.

-Авионот го пронашле жители на селото. Според нив, авионот удрил во планина. Во тек е  процедура за верификација, изјавил директорот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1