Пронајден женски труп во Волково


Во текот на вчерашниот ден во 11 часот, 45-годишниот М.З. од Волково пријавил дека во близина на своето дворно место, во вода забележал непознато женско тело кое не давало знаци на живот.

trup drvo

 

Увид на лице место,извршила екипа од СВР Скопје, при што од личната карта што ја пронашле во женска чанта која се наоѓала во близина на телото, утврдено е дека почината е 42-годишната С.Д. од Скопје.

Телото е предадено на обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1