ФОТО: Познат актер пронајден во локва крв и со смачкан череп


Шпанскиот актер Колдо Лосада кој 20 години бил во врска со неговиот партнер Џон Езкурдија, а со кој се венчале пред 2 години, бил пронајден мртов во локва крв, јавуваат шпанските медиуми.
jon-ezkurdia-facebookthumbmedium500364
Мртвото тело на актерот го пронашле негови пријатели, а првичните резултати на полицијата од истрагата на местото на злосторството, навеле дека актерот починал од силен удар предизвикан од тап предмет по главата.
Неговиот череп бил смачкан. Оружјето со кое му бил одземен животот на Лосада, се уште не е пронајден, пишува „Ел Мундо“. Актерот имал 54 години кога неговиот живот завршил со брутално убиство.
86d626ddea644c83ee1d3b41cc9e35f7thumbmedium500224
Лосада во својот стан живеел со својот партнер Џон Езкурдиа (54).Полицијата го уапсила Езкурдиа под сомнеж дека тој пред неколку дена го усмртил својот долгогодишен љубовен партнер.
Sitel
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1