Проверете пред да тргнете дали има гужва – ОН ЛАЈН камери од Македонија (ВИДЕО)


Преку 15 камери на  ЈП Државни патишта, граѓаните во живо може да  го следат сообраќајот на граничните премини и патарините.kameri ulici

Доколку патувате по автопат или одите надвор од државава преку камерите на  ЈП Државни патишта може да ја проверите моменталната состојба.

Камерите може да ги следите на следниот ЛИНК.patarini zivo

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1