Прв ден на слобода Готовина си купи огромна пршута – Фото


Хрватскиот генерал Анте Готовина првиот ден на слобода отиде во шопинг, а од продавницата излезе со огромно парче пршута. Новинарите кои успеале да го фотографираат велат генералот се подготвува за голема гозба со најблиските. Изгледа на генералот му недостасувал мирисот на пршута по кои Хрватска е позната.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1