Првиот снег падна и во Загреб!Температурата во текот на ноќта паднала драстично, па околу 7 часот влажен снег паднаЛ низ неколку делови на Хрватска, а снежни врнежи забележани се и во Загреб.

Времето во Хрватска е облачно, ветровито и студено.
Дожд и снег во внатрешноста на Хрватска ќе има и во понеделник, а во вторник и среда се очекува смирување на времето. Во понеделник се очекува и бура на хрватското крајбрежје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1