Првиот твит на Трамп по победата: Погледнете што напиша


Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, денеска во својот прв твит по победата на изборите во САД порача дека „никогаш веќе нема да се случи некој да биде заборавен“.

– Заборавените мажи и жени никогаш повеќе нема да бидат заборавени, напиша Трамп на Твитер.

Тој додаде и дека ќе ги „обедини граѓаните на Америка“.tramp-tvit

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1