Пукање во Гостивар – куршуми завршиле до возило на Итна помош


Во текот на вчерашниот ден во 12,15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека истиот ден од страна на непознато лице бил испукан проектил од огнено оружје, при што зрното од проектилот ја пробило настрешницата од гаражата која се користела за паркирање на возила од Итна медицинска помош во кругот на Медицинскиот центар Гостивар и завршило на подот помеѓу две возила.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1