Се ожени синот на Бин Ладен


Синот на поранешниот лидер на Ал каеда Осама бин Ладен, Хамза бин Ладен, се оженил со ќерката на Мохамед Ата, главниот киднапер на авионите за време на терористичкиот напад во САД на 11 септември 2001 година, потврдија од семејството.

Хамза бин Ладен е син на една од трите преживеани сопруги на Осама бин ладен, Харија Сабаре.

Неговите полубраќа не се сигурни каде се наоѓа тој.

Семејството тврди дека немало контакти со Осама бин Ладен од 1999 година.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1