Пукање во канадскиот парламент: Убиен еден од напаѓачите (ВИДЕО)


Еден од напаѓачите, кои отворија оган во близина на Парламентот во Отава и во самиот објект, беше убиен во престрелка со полицијата, јави канадската телевизија Си-Би-Си.

napag

 

Напаѓачот бил убиен во зградата на Парламентот. Полицијата е во потрага по неколкумина други вооружени лица, од кои едниот најверојатно се наоѓа на покривот од зградата, која се наоѓа во центарот на Отава.

Во меѓувреме, канадската полиција соопшти дека се регистрирани истрели од огнено оружје и во трговски центар во близина на Парламентот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1