Путин и оваа година нурна во студената вода


Рускиот претседател Владимир Путин учествувал во овогодинешното богојавленско капење и нурна во студената вода, соопштеное е од Кремљ.

Како што е наведено, тој тоа го направил во храмот Подмосковљу.

Минатата година Путин го направи истото во студената вода во езерото Селигер северно од Москва.

Како што тогаш изјавил неговиот портпарол Дмитриј Песков, рускиот претседател тогаш прво ја ислушал литургијата, а потоа нурнал во езерото.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1