Путин не можеше да го тргне погледот од Цеца додека стоеја пред храмот


Во текот на пречекот на претседателот на Русија Владимир Путин во Белград, се појави и српската фолк дива Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Пејачката истакна дека и била голема чест што се нашла во друштво со претседателот на Руската Федерација, претседателот на Србија Александар Вучиќ и Милорад Додик, член на Претседателството на БиХ.

„Драго ми е што присуствував, за мене тоа е голема чест, во друштво со патријархот и владиката, како и тројца државници и министри во Владата, порача Ражнатовиќ за српски Курир.

Меѓутоа, еден детаљ падна во очи. Никој не можеше да го игнорира тоа што Путун цело време гледал во српската фолк ѕвезда.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1