Путин пристигна во Белград – во живо од српската престолнина


Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во дводневна посета на Белград.


Путин последен пат беше во посета на Србија во 2014 година и до сега со српскиот претседател Александар Вучиќ се има сретнато 17 пати.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1