Работејќи на патот се создало свлечиште – Едно лице загина кај Кичево, уште едно се бори за живот


Едно лице загина, а уште едно се бори за живот во свлечиште предизвикано од работи на пат, дознава Press24 од полициски извори.policijaMKD

Според информациите денеска околу 11:15 часот во близина на селото Бачиште при работи на пат дошло до свлечиште кое зафатило две лица. Тие итно биле префрлени во Медицинскиот центар во Кичево, каде едниот им подлегнал на повредите.

-Второто лице според нашите информации се наоѓа во критична состојба и лекарите се уште се борат за неговиот живот, објави порталот.

Информацијата за Press24 ја потврди и полицијата

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1