Работник паднал од новата сала на МЗТ – со тешки повреди префрлен во болница


brza pomosКако што информира полицијата, 52-годишниот А.А. вчера доживеал несреќа додека изведувал градежни активности на новата сала на МЗТ, лоцирана на булеварот АВНОЈ во Аеродом.

Работникот паднал од висина од три метри и заработил тешки телесни повреди. Tој бил пренесен во болница каде му биле констатирани скршеници на двете подлактици.

Сител

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1