Ракот ја доби битката – Почина познат актер


Актер Ендрју Рубин, е познат на публиката по урнебесната комедија „Полициска академија“ од 1984 година која на Балканот рушеше рекорди на гледаност – почина на возраст од 69 години.akademija500

 

Неговиот менаџер поврдил дека Рубин починал во понеделникот 05.10 оваа година во Медицинскиот центар Седарс-Синаи во Лос Анџелес, но дури сега оваа вест е објавена во јавноста.

Актерот боледувал од рак на белите дробови

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1