Распишани се шестите претседателски избори


Претседателот на Собранието,Талат Џафери пред малку стави потпис на решението со кое ги распиша претседателските избори.

Првиот круг на претседателските избори ќе се одржи на 21 април,а вториот круг на 5 мај .

Претходно премиерот Заев изјави дека е можен консензуален претседателски кандидат , а за себе рече дека би бил идеален кандидат , но дека е уште млад.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1