Расте бројот на повредените цариници – 4 се во болница – еве каква им е состојбата


Стабилна е здравствената состојба на тројцата цариници повредени во сообраќајната несреќа што се случи утринава при превртување на комбе на Царинската управа на автопатот Куманово – Скопје. Според информациите на zdravstvo24.mk двајца поврдени цариници се пренесени во Клиниката за хируршки болести св. Наум Охридски.

IMG_4137

Еден е задрржан на лекување на одделот за трауматологија, а друиот кој имал повреди на вратот по укажаната лекарска помош пуштен е на домашно лекување. Третиот повреден цариник бил примен во Ургентниот центар. Имал повреди на главата и нозете, но по укажаната помош и тој е пуштен дома.

Инаку ообраќајката се случила во 7:15 часот по одвојувањето на автопатот кон обиколницата или кон Скопје.
На местото на несреќата е извршен увид од страна на увидна екипа на МВР која треба да ги утврди причините кои ја предизвикале сообраќајката.

Голема сообраќајка – Комбе на Царина превртено на местото каде загина Младенов (Фото)

3 повредени цариници – Детали за сообраќајката со комбето на Царина кај СкопјеIMG_4136 IMG_4135 IMG_4134

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1